pembe-kaftan-kına

Kına Kıyafetleri

Kına gecesi planlarken en önemli kısım Kına elbisesidir. Gelin adayı o özel günde hem şık hem de adetlere uygun bir kıyafet tercih edebilir.
Gelinler gelinlik modeli kadar kına kıyafetleri içinde oldukça kararsızlardır.Çünkü düğünden önceki son provadır gelinler için ve kınada bayanlar olduğu için tüm gözler gelinin üzerindedir.

Hiç şüphesiz ki gelin adayları gelinlik araştırması kadar kına kıyafetlerini de araştırır. Klasik bir Kına gecesi düzenliyor ve geleneksel bir kaftan ile bu özel günü tamamlamak istiyorsanız birbirinden şık kına gecesi elbise modellerini sizler için araştırdık. Hem şık hem de geleneklere uygun bir kıyafet içerisinde kendinizi daha iyi hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

kına-kaftan

Bindallı nedir?

Elbette ki günümüzde bu tür kıyafetleri modern düğün yapan ve büyük şehirlerde yaşayan genç kızlar da sürdürmektedir. Ancak terimler yabancı gelebilir. Sonuçta o kıyafetleri hergün giymiyorsunuz. Bilmeyenler için; Bindallı geleneksel bir giysidir. Kına gecelerinde ve düğünlerde bayanlar tarafından tercih edilir. Üzerine dal, yaprak, çiçek gibi desenler işlenmiş ipekli ya da atlas kumaştır. Elde işlenmesi çok zordur. Emek ve sabır ister.

moda tasarım-bindallılar

Son dönemlerde Muhteşem Yüzyıl Dizisi’nin de etkisiyle Osmanlı dönemine olan ilgi büyük ölçüde arttı. Modacılar da tasarımlarında kaftan ve bindallı modellerine ağırlık veriyorlar. Eskilerden kalma kına gecesi geleneği günümüzde önemini hala sürdürüyor. Herkes Hürrem Sultan‘ın giydiği kıyafetlerini arıyor ve kına gecelerinde onun gibi giyiniyorlar.Geleneksel kına kıyafetinden baya bir uzaklaştık gibi. 2013 bindallı modelleri de muhteşem yüzyıl modasına uygun tasarlanmış.

b-kina-kafta

Bu önemli törende herzaman rahatlıkla giyebileceğiniz bir gece elbisesi yerine günün önemini ve farklılığını yansıtan bir kıyafet seçimi bu önemli gün için daha uygun ve anlamlı olacaktır. Neticede bu bir Nişan ya da Söz töreni değil.

pembe-kaftan-kına

En az gelinlik seçimi kadar zordur bindallı seçimi. İşlemeli ve boncuklu bindallılar, kadife kaftanlar, gelin duvağı ve aksesuarlarla birlikte bir bütün olmalısınız.

kına-makyaj

Kıyafetin havasına göre tarzınızı otantik bir makyajla da tamamlayabilirsiniz. Alnınıza, yüzünüze ya da ellerinize yaptırabileceğiniz şık motifler, saç aksesuarları ile gelenekleri ruhunuzda hissedin.

kına gecesi kostüm seti

Kına geceleri için özel olarak tasarlanmış kına gecesi kostüm setleri de işinize yarayabilir. Her türlü ihtiyacınıza yönelik bu setlerle kostümünüzü tamamlamanız kolaylaşacaktır.

kına gecesi 2013 modası

Kaftan ve bindallılarda kırmızı, bordo ve pembe en çok tercih edilen renkler. Eğer koyu renkleri tercih ediyorsanız aralarında altın rengi işlemeler ya da aksesuarlar kıyafete ayrı bir hava katabilir. Özellikle de kadife kaftanlarda daha koyu renkler kullanılabilir.

kına, mekan, kostüm seçimi

Kına gecesi için geleneksel kıyafet alırken mekan, hava koşulları, mevsim gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Yazın sıcağında kadife bir kaftan ile ter içinde kalmak istemezsiniz değil mi?

x

Check Also

siyah beyaz

2014’ün İlkbahar Modası Kontrast Renkler

Soğuk kış ...